Kollektiivid

Orkestritöö toimub  kahes rühmas vastavalt õpilaste arvule ja oskustele.

Põhikoosseisus mängivad II ja III taseme õpilased.

Õpilastele, kes mingil põhjusel ei saa osaleda orkestritöös, püütakse leida võimalus koosmängu harjutamiseks ansamblites.

2014/2015 õppeaastal töötavad orkester ja noorema astme ansambel järgmiselt:

• vanema astme ja vilistlaste orkester – neljapäeviti kell 16.15  (dirigent on  Heli Raitar)
  • noorema astme orkester –  teisipäeviti 16.15 (juhendaja on  Eero Paltsepp)

Loe edasi: Akordioniorkester

Pärimusmuusika osakonnas on koosmängul oluline roll, 20st õpilasest pooled mängivad mitmes  erinevas ansamblikoosseisus: noorema astme ansamblid, vanema astme ansamblid
Pärimusmuusika osakonna ansamblid on üles astunud kooli kontsertidel, Võru Folkloorifestivalil, Viljandi Pärimusmuusikafestivalil, Tartu rahvamuusikapäeval, Mardilaadal, erinevatel folklooriüritustel Võru maakonnas jne.
Suvistes pillilaagrites aga jämmitakse une arvelt poole ööni.

Koosmängu juhendab õp Milja Udras.

Võru Muusikakoolis tegutsevad kaks suurema koosseisuga keelpilliansamblit: nooremate ja vanemate ansambel.

Nooremate keepilliansambel

Nooremate keelpilliansambel on tegutsenud juba 2002. aastast ning seda on juhendanud  viiuliõpetaja Mirja Randvere koostöös klaverisaatja Jaan Randverega, 2010 aastast on tööd jätkanud Marge Venkov ja klaverisaatja Elviira Varik.

Loe edasi: Keelpilli koosseisud

Orkestris on Võru muusikakooli õpilased mänginud kooli asutamisest saadik. Õieti asutatigi muusikakool suuresti seepärast, et oli vaja mängijaid kohalikesse orkestritesse. Seda vankrit on läbi aegade vedanud Hendrik Juurikas, Samuel Onno, Helmut Kostabi ning Heino Vildo, kes juhatab puhkpilliorkestrit ka praegu. Muusikakooli orkester on võtnud osa laulupidudest ja esinenud edukalt ka Jaan Orussaare nimelisel orkestrite konkursil, kust on läbi aegade nii mõnelgi korral naastud võidukarikaga.

Praegusel hetkel tegutseb Võrus üks orkester – Võru Puhkpilliorkester ning seal mängivad ka muusikakooli õpilased.

Loe edasi: Puhkpilli koosseisud

Sisu lisatakse.